Turniej Ligi Narodów został absolutnym debiutem ubiegłego roku, który pojawił się dzięki działaczom Europejskiego Związku Piłki Nożnej, lepiej znanej nam jako UEFA. Na samym początku kibice nie do końca rozumieli, czym jest ten turniej, ale z czasem wszyscy się przyzwyczaili.
Jeśli przeanalizujemy stosunek kibiców do rozgrywek, staje się jasne, że ta inicjatywa odniosła wśród kibiców absolutny sukces. Ligę Narodów można w pełni przypisać urzędnikom, którzy ją ”wymyślili”.
Formuła turnieju jest nieco inna od tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni. Tutaj drużyny nie walczą o puchar. Jednocześnie istnieje możliwość zarówno awansu w klasie, jak i zejścia w dół.
Turniej trwa kilka miesięcy. Wszystko zaczyna się według klasycznego schematu - od losowania drużyn. Następnie zaczynają się różnice w stosunku do zwykłych losowań mistrzostw Europy w piłce nożnej czy meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata. Jeśli w dwóch ostatnich przypadkach drużyny są podzielone na grupy w taki sposób, że każda ma silnych, średnich i słabych przeciwników, to w Lidze Narodów wszystko wygląda inaczej.
Tutaj tylko silne drużyny wpadają odpowiednio do pierwszej grupy, do drugiej grupy trafiają tylko drużyny z niskimi ocenami UEFA. Dzięki temu każdy będzie miał szansę na osiągnięcie dobrych wyników i zdobycie pierwszego miejsca w grupie.
Dla drużyn ze skromnymi wynikami jest to wielka szansa na wygraną przynajmniej gdzieś. Ale pytanie nie leży tylko w płaszczyźnie moralnej - jeśli drużyna z ostatniej dywizji wygra grupę, to awansuje w klasie i przejdzie do kolejnego etapu.
Głównym zadaniem drużyn jest wygranie grupy, awans do wyższej kategorii i docelowo próba wygrania i tak dalej.
Nagrodą jest możliwość wzięcia udziału w finałowej części Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.
Darmowe prognozy piłkarskie od Sport-booking.